Wygląd łysiczki lancetowatej scharakteryzowany na witrynie GoldenTeacher

Wygląd łysiczki lancetowatej scharakteryzowany na stronie GoldenTeacher zawiera między innymi to, jak wygląda nóżka takiego rodzaju grzyba. Jest ona bardzo wąska, natomiast mocna oraz twarda, jak i elastyczna. Nie da się jej złamać, wobec czego w trakcie zbiorów trzeba ją uciąć nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata wynosi od mm do max trzech mm. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty albo brązowawożółty, a u podstawy ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona w linii prostej, gdyż w jednym miejscu będzie trochę grubsza, a w odmiennym, trochę zwężona. Trzon takiego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cienki, blady, biały, bez wyraźnego posmaku, natomiast niektórym może kojarzyć się z rzodkiewką. Zarodniki mają barwę ciemnobrązową z purpurowym wybarwieniem. Można również dowiedzieć się czegokolwiek o kapeluszu. Najczęściej jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na górze kapelusza znajduje się specyficzny guzik. Nieco starsze owocniki mogą posiadać zmarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadziej, posiadają dużą szerokość i trochę większe, solidnie przyrośnięte do trzonu. Ich kolor szybko ulega zmianom, od intensywnej czerwieni po czerń. Zaznajamiając się z charakterystykami można stwierdzić, jak prezentuje się prezentowany grzyb. Podstawowe wiadomości na temat łysiczki lancetowatej są podawane w ciekawy sposób. Autorzy wiedzą, w jaki sposób zainteresować czytelników. I dlatego opłaca się zaglądać na stronę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić