Czy warto pomyśleć o kupnie do domu buldoga francuskiego

Mieszkając w domu z małymi dziećmi bez problemów można sobie pozwolić na psa. Ważne jest jednak to, żeby wybrać odpowiednią rasę, która będzie się dobrze dogadywać z maluchami i nie przejawiać przy tym wobec nich agresji. Takich ras jest kilka, a w ostatnich latach dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć buldogi francuskie. Te nieduże, ale niezwykle radosne i wesołe psiaki sprawdzają się doskonale przy przy małych dzieciach, są względem nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Lecz pomimo że nie należą do zbyt dużych, to nadrabiają to ogromną żywiołowością, będąc też świetnymi kompanami dla maluchów. Uwielbiają przeróżne zabawy, szarpanie czy gonitwy za patykiem. Bardzo dobrze też skaczą, co potrafią niejeden raz pokazać w czasie spaceru. Jeżeli chodzi o samo spacerowanie, to rzecz jasna trzeba systematycznie wyprowadzać. Jednocześnie bardzo ważne jest, żeby nie narażać je na słońce, bo źle znoszą wysokie temperatury.

Uwielbiają jednocześnie leżakowanie na kanapie, z tego też powodu miejsce dla nich również musi się jakieś znaleźć. Dużą zaletą buldogów francuskich jest to, że nie wymagają one dużej pielęgnacji. Starczy je co pewien okres czasu dobrze wyczesać oraz wyczyścić oczy i uszy, aby zapobiec zapaleniom. Decydując się na kupno takiego psa pamiętać należy, że wymienione powyżej cechy będą posiadać tylko rasowe, pochodzące z legalnej hodowli. Dlatego też warto takiej poszukać, przykładowo w internecie wpisując słowa buldog francuski pies, i tam zakupić swojego ukochanego czworonożnego przyjaciela.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić