Jakie zalety mają ekspresy do kawy Jura, czym się charakteryzują

Chyba każdy kto lubi dobrą kawę dobrze wie, jak duże znaczenie ma porządny ekspres do jej parzenia. Ekspresy dostępne na rynku są ogromnie różnorodne. Najtańsze modele można już kupić za kilkaset złotych, lecz nie należy się po nich spodziewać jakiś cudów. Urządzenia droższe to gwarancja lepszych materiałów, większej trwałości i smaczniejszej kawy, ale za nie trzeba zapłacić od kilku tysięcy do nawet kilkunastu. Znaleźć jednak można producentów, którzy oferują ekspresy o świetnej jakości w przystępnej cenie, i do takich zaliczamy Jurę.

Ekspresy Jura to prawie stuletnia historia, ponieważ firma ta istnieje już od 1931 roku. Przez cały ten czas nastawiona jest wyłącznie na ekspresy do kawy, dlatego wie w zasadzie wszystko na temat zaparzania tego niezwykłego napoju. Praktycznie każdy Ekspres Jura to innowacyjne rozwiązania, zapewniające niepowtarzalne doznania smakowe. Jedno z takich rozwiązań to młynek Aroma. Zrobiony ze stali o dużej twardości świetnie sobie radzi nawet z najbardziej wypalonymi ziarnami, doskonale je rozdrabniając. Poza tym użytkownicy mają wpływ na to, jak grube będzie mielenie, a co za tym idzie także smak samego napoju.

Następnym pomysłem, jaki posiada ekspres Jura e8 jest technologia impulsowego parzenia. Przy jej pomocy uzyskać można dużą intensywność aromatu przy małych kawach. Ogromne znaczenie dla końcowego smaku ma jakość wykorzystywanej wody, i tutaj także ekspres Jura ENA posiada nowatorskie rozwiązanie. Do jej oczyszczania zostały wykorzystane specjalne filtry, po zastosowaniu których nie jest potrzebne odkamienianie sprzętu. Oczywiście nie zapomniano o wizualnej stronie, a pod tym względem ekspresy Jura doskonale wypadają.

Dedykowany dział inżynierów nieustannie czuwa nad tym, aby każdy model ekspresu wyglądał stylowo i nowocześnie. I faktycznie to ma miejsce, ponieważ wszystkie urządzenia tego producenta wyróżniają się wśród swojej konkurencji. Rzecz jasna są także niezawodne, trwałe i łatwe w codziennej obsłudze, oraz co najistotniejsze, robią naprawdę smaczną kawę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić