Prawnik na zlecenie czy etat – która z opcji bardziej się opłaca

Znalezienie odpowiedniego prawnika do obsługi swojej firmy wcale do prostych rzeczy nie należy. Jeżeli już decydował się już będzie na tego typu rozwiązanie, to powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze zastanowić się trzeba, jaką formę ma mieć obsługa prawna przedsiębiorstw.

Jeżeli firma nie jest duża i tym samym ma niedużo spraw które takiej pomocy wymagają, to zupełnie nie będzie opłacalne przeznaczanie dla takiej osoby osobnego etatu. Ale jeżeli tej pracy będzie dużo, to wtedy o takiej opcji warto pomyśleć, chociaż będzie ona miała kilka wad. Po pierwsze radca prawny warszawa pracujący na etacie będzie się wiązał z dużymi wydatkami na jego zatrudnienie.

Poza tym wielokrotnie może być problem ze znalezieniem dobrej osoby, ponieważ najlepsi specjaliści albo prowadzili będą samodzielne praktyki, albo pracowali w jakiś znanych kancelariach. Dlatego też prawo farmaceutyczne kancelaria to kolejna możliwość, o której można pomyśleć rozważają obsługę swojej firmy.

Plusem kancelarii będzie to, że pracują w niej prawnicy specjalizujący się w wielu obszarach, czyli w przypadku bardziej skomplikowanych spraw liczyć będzie można na profesjonalną obsługę. Lecz zatrudnienie takiej kancelarii, szczególnie jeśli jest ona ceniona i znana, to również więcej wydatków, i o tym także trzeba pamiętać. Jak więc widać wyszukanie najlepszej opcji wcale taką łatwą rzeczą nie będzie, najważniejsze jest jednak to, aby na prawne wsparcie firmy w takiej czy innej formie się zdecydować.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić