W jakich przypadkach starać się można o konsumencką upadłość

Całkiem niedawno jeszcze żadnych problemów nie było z tym, żeby wziąć wysoką pożyczkę praktycznie bez żadnych informacji o swoich finansach. Sporo osób tak postąpiło, wiele z różnych powodów również się zdecydowało na skorzystanie z oferty rozmaitych finansowych instytucji. Jednak w życiu pojawiają się różne sytuacje, i w pewnych przypadkach mogło się okazać, że jakaś osoba przestała sobie radzić ze spłacaniem zobowiązań.

Jeżeli ktoś poważnie zachorował lub stracił pracę to faktycznie mógł mieć tego typu kłopoty, jakie nawarstwiały się dodatkowo, jeżeli zaczęli się pojawiać windykatorzy czy komornicy. Tego typu spirala zadłużenia spowodować może wiele życiowych problemów, na szczęście dziś dostępny jest sposób na to, aby wszystko przerwać i rozpocząć od nowa. W roku 2009 pojawiała się bowiem w naszym systemie prawnym upadłość konsumencka, przeznaczona dla indywidualnych konsumentów, którzy nie mogą płacić swoich zobowiązań.

Jeżeli ktoś planuje czegoś więcej się dowiedzieć na jej temat, to w wyszukiwarce może wpisać hasło upadłość konsumencka kancelaria i przejrzeć otrzymane wyniki. Osoby starające się o taką upadłość spełnić muszą kilka istotnych warunków. Przede wszystkim nie można być przedsiębiorcą, a dodatkowo opóźnienia w spłacie muszą wynosić minimum kilka miesięcy. Taka osoba musi złożyć do sądu wniosek, wraz z dokładnym przedstawieniem swojej sytuacji. Sąd przeanalizuje dokładnie dokumenty, i na ich podstawie podejmie ostateczną decyzję.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić