Kaszel u pieska i trudności z krążeniem – weterynarz radzi

Wielu posiadaczy czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – weterynarz okulista warszawa. Niekiedy sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom lekarstwa, syropy, jednakże nieczęsto obserwujemy jakiekolwiek wyniki. Właściciele czworonogów twierdzą, iż ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze oraz od tego czasu uporczywie kaszlą. Domowa terapia nie zapewnia efektów, dlatego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

W czasie takiej wizyty zwykle prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, iż kaszel u pieska ma gruntownie inne podłożenie, aniżeli przeziębienie.

Przeważnie okazuje się, że kaszel jest jedynie jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się powiększonym sercem. W takiej sytuacji stosuje się na ogół właściwe leczenie, a też wprowadza dietę, co już po paru tygodniach daje fenomenalne wyniki.

Tylko, bowiem właściwie leczony pies może ponownie odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Nieraz zapominamy, iż fizjologia psa jest całkiem inna niż człowieka i próbujemy naszego pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie wyłącznie nie poprawi samopoczucia psa, ale w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u pieska jest nie tylko objawem złego krążenia, jednakowoż także może być przyczyną groźnej choroby płuc. Najczęściej jest, albowiem pierwszym widocznym objawem tejże choroby, jaka nieleczona nieustannie rozwija się i powoduje, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje posiadać chęć do zabawy, oraz większą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić