Jakim sposobem znaleźć solidne pole kempingowe?

Przyczepa kempingowa wymaga holowania, właśnie dlatego wymagane są konkretne informacje w tym aspekcie. Holować wolno różne przyczepy, niemniej jednak należy wiedzieć, że ciągnąć wolno tylko i jedynie taką przyczepę, której masa pełna jest niższa od masy auta.

Jeśli gra toczy się o kempingowe, więcej na kampery. Na domiar tego przepisy honorują ciągnięcie tak nazywanej przyczepy kempingowej lekkiej, której ciężar nie narusza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeżeli z kolei dysponujemy autem terenowym i będziemy pragnęli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie potrzebne postaranie się o dodatkowe uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z sprawą holowania, warto także sięgnąć do rozporządzeń technicznych, aut oraz przyczep. W homologacji, a także w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest wskazana maksymalna masa holowanej przyczepy. Też w kodeksie drogowym możemy odnaleźć kilka przepisów, powiązanych z przyczepami. Między każdą przyczepą, a holującym ją wozem ma obowiązek znajdować się połączenie w postaci linki bądź też łańcucha.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić