Jakie są popularne rodzaje hostingów pod internetowe strony

Każda strona w internecie musi się znajdować na jakimś serwerze, żeby mogła normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to może to zrobić nawet na komputerze w domu podłączonym do sieci internetowej, ale z wielu powodów nie jest to najlepsza opcja. Zwłaszcza że do dyspozycji jest kilka możliwości, bezpłatnych lub rozpoczynających się już od paru złotych miesięcznie. Największą popularnością obecnie się cieszy współdzielony hosting. Jeśli chodzi o niego na jednej fizycznej maszynie działa kilka do kilkunastu kont, i każde z nich ma dostęp do pełnych zasobów sprzętu, czyli procesora, pamięci i dysku. Nie trzeba znać się na administracji, ponieważ wszystkim będą się zajmować administratorzy od dostawcy usług.

Bardzo atrakcyjne są też ceny, które się niejednokrotnie zaczynają od kilku złotych za miesiąc, lecz takie rozwiązanie może się nie sprawdzić w przypadku większych stron. Dla nich dużo lepszym rozwiązaniem będzie hosting VPS serwer, który ma tę zaletę, że każde z kont dostaje określone zasoby na wykorzystanie. Dzięki temu nie będzie niebezpieczeństwa, że z powodu zbyt dużego obciążenia pozostałych kont na maszynie nagle strona nie będzie działała.

Jeśli i to będzie niewystarczające, to można swoją stronę umieścić na dedykowanym serwerze, czyli na całkowicie osobnym komputerze. W ofercie wielu firm można też znaleźć takie usługi jak hosting WordPress Woocommerce. Są to konta specjalnie skonfigurowane pod potrzebę danej platformy, dzięki czemu zapewnią one wysoką wydajność i stabilność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić