Czy warto kupić wtryskiwacze po regeneracji

Silniki wysokoprężne posiadają liczne zalety, dlatego też cały czas są wybierane przez klientów. Ale jeśli coś w nich ulegnie jakiejś poważnej usterce, to liczyć się trzeba z kosztami na wysokim poziomie, niekiedy dochodzącymi nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takie awarie mogą między innymi dotyczyć wtryskiwaczy, co skutkuje problemami ze stabilną pracą silnika. Nowe wtryskiwacze do diesla są bardzo drogie, ponieważ nie ma do nich żadnych zamienników, i kupować je trzeba jedynie w autoryzowanych serwisach.

W przypadku starszych samochodów niekiedy takie wtryski mogą kosztować więcej niż kosztuje całe auto, dlatego też poszukuje jakiś tańszych rozwiązań. Jednym z nich jest wykonanie regeneracji, która w większości przypadków umożliwi przywrócenie oryginalnych parametrów, a tym samym możliwość jazdy przez wiele kolejnych lat. Ale nie zawsze elementy te da się zregenerować, ze względu na zbyt duże uszkodzenia.

W takim przypadku można poszukać takich wtrysków po regeneracji w jednym ze sklepów, przy pewnym szczęściu może się je udać ściągnąć już następnego dnia. Przy takim zakupie trzeba bardzo dokładnie podać co się potrzebuje, podając przykładowo numer mający postać 0445117042 uniknie się dzięki temu pomyłki. Ważne także będzie to, ile wtryskiwaczy trzeba będzie kupić, a to okazuje się dopiero po rozmontowaniu. W pewnych sytuacjach wystarczy zmienić jedynie parę tych, które zużyły się najbardziej, ale są też przypadki, że kupić trzeba wszystkie.

+Reklama+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić