Jaką rolę odgrywają systematyczne przeglądy stanu swoich zębów

Wszyscy słyszymy od małego, że należy dbać o swoje zęby, najlepiej szczotkując je przynajmniej dwa razy dziennie. Ale równie istotne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co na pewno pozwoli zaoszczędzić różnych kłopotów. Lekarze zalecają, aby tego typu przegląd wykonywać przynajmniej raz w roku.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu stomatolog dokładnie sprawdzi stan całego uzębienia, ale także i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeżeli znalezione zostaną jakieś dziury, to przeważnie będą one nieduże i bardzo łatwe do zaplombowania.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż trzysta złotych. Ale jeśli taka dziura zrobi się duża i trzeba będzie zrobić leczenie kanałowe, to do wydatków dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stany zapalne, a za tym z pewnością nikt nie tęskni. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku doprowadzić może do wyrwania zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Dlatego też naprawdę warto przynajmniej raz w roku odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła rtg zęba warszawa centrum dostanie listę dentystycznych gabinetów, przy wyborze pasuje też sprawdzić opinie klientów, które również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić