Czy internet ma prawo być dla nas szkodliwy?

Wiadomo, że jeżeli korzystamy z czegoś nadmiernie długo i rozpoczyna nas to coraz to bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Jednakowo jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być nieniepokojący. Pozostał stworzony w celu ułatwiania wszelkim życia. Mimo to, gdy tracimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to wywoływać uzależnienie. Na ogół zaczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz to więcej czasu surfując po internecie, wykorzystując z portali społecznościowych bądź też grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma prawo objawiać się nadpobudliwością, agresją (szczególnie u dzieci oraz nastolatków), odczuwaniem jakiegokolwiek niedosytu, kiedy przynajmniej kilka razy dziennie nie odwiedzimy serwisu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąkolwiek grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

W dzisiejszych czasach dzięki internetowi możemy stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, chociaż to dość nieraz się zdarza, jakkolwiek kradzieży danych, fotografii, plików z komputera. Aby zapobiec temu powinniśmy wykorzystywać środki ostrożności, pomiędzy innymi programy antywirusowe.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić