Kominkowe wkłady z żeliwa czy stali – które będą lepsze

Odpowiedni dobór kominka nie jest łatwą rzeczą i należy się trochę znać na tym, aby wszystko dopasować w odpowiedni sposób. Dlatego jeśli ktoś nie posiada odpowiedniej wiedzy, to z pewnością sam nie powinien podejmować decyzji, tylko poprosić o wsparcie fachowców.

Najlepiej, jeżeli znajdzie jakiś sprawdzony, polecany wkłady kominkowe sklep, w nim doświadczeni pracownicy na pewno pomogą w wyborze i odpowiedzą na wszystkie pytania. A w czasie kupowania kominka trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw, w pierwszej kolejności dopasowując go do tego, w jakim charakterze ma służyć i jak dużo powierzchni powinien ogrzewać.

W przypadku tego ostatniego kluczowe są wkłady kominkowe, a te w sprzedaży są oferowane w dwóch głównych rodzajach. Do wytwarzania ich używa się żeliwa albo stali, oba te rodzaje materiałów mają swoje zalety i wady, i sprawdzają się w nieco innych przypadkach. stalowe wkłady kominkowe są solidne i masywne, gdyż poszczególne elementy są niezależnie odlewane. Nieco dłużej się nagrzewają, ale też i długo będą oddawać energię cieplną.

Przy ich użytkowaniu ważne jest to, żeby nie doprowadzić do nierównego grzania, bo wtedy materiał ten czasem pęka. Z kolei stalowe wkłady kominkowe dają dużo większą elastyczność jeśli chodzi o wzornictwo. W ich przypadku poszczególne elementy wycinać można na odpowiedni kształt i spawać, przez co projektanci mają znacznie więcej do zaproponowania. Stal nie zatrzymuje tak dobrze ciepła jak żeliwo, ale jeśli się użyje specjalnych wkładów z cegieł, to tego typu wkłady także sprawdzą się doskonale.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić