Czemu pracujemy za granicą? Wyższe pensje oraz zwrot podatku

Polacy dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej są w stanie aktualnie podejmować swobodnie zatrudnienie w większości państw członkowskich. Migracja Polaków przybrała odmianę migracji zarobkowej. Gigantyczne bezrobocie w Polsce oraz gigantyczna różnica w warunkach życia oraz miary dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w dużym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Państwa wysokorozwinięte w wielu przypadkach przyciągają profesjonalistów z krajów o niższym poziomie rozwoju. Proponują im atrakcyjne warunki zatrudnienia i również rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych niesłychanie wielokrotnie korzystają studenci oraz pracownicy naukowi. Szczególnie kiepsko przedstawia się sytuacja na rynku pracy dla absolwentów w Polsce.

Szkolnictwo nie jest przystosowane do bieżących potrzeb rynku, kładzie zanadto rozległy nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie wygodną. Warunki pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to zwłaszcza naukowców, doktorów i inżynierów, którzy nie mają w kraju do dyspozycji właściwych, machin, urządzeń i laboratoriów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić