W jaki sposób są wykonywane sterowane przewierty

Pod powierzchnią ziemi ukryta jest bardzo duża ilość rozmaitych kabli, rur i przewodów. Niejednokrotnie zlokalizowane są one pod istniejącą infrastrukturą, taką jak przykładowo budynki, place czy drogi. Ale mogą się pojawić sytuacje, gdy trzeba położyć coś nowego, i dotychczas najczęściej robione to było przez zrobienie kanału o odpowiedniej głębokości. Lecz nie zawsze takie rozwiązanie będzie możliwe, kiedy na przykład trzeba przeciągnąć kabel pod autostradą czy rzeką. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą przewierty horyzontalne, które pozwalają na wykonanie tego typu robót bez żadnej ingerencji w infrastrukturę znajdującą się na powierzchni.

Zalety takiej metody są naprawdę duże, i dlatego zaczyna się ona cieszyć rosnącym zainteresowaniem. Przede wszystkim z tego powodu, że takie przewierty pod drogami można wykonywać w dowolnym podłożu, wystarczy tylko prawidłowo dopasować głębokość i parametry. Przewierty sterowane sprawdzają się bardzo dobrze między innymi na zabudowanym terenie, gdzie albo byłoby trzeba niszczyć obiekty tam się znajdujące, albo puszczać instalację jakimiś okrężnymi drogami.

Sytuacja wygląda podobnie, gdy będą do pokonania różne komunikacyjne trakty, typu drogi czy tory kolejowe. Przeciski kretem w niejednym przypadku będą również lepszą opcją, niż instalacja zawieszona na wysokości, na przykład nad kanałami czy rzekami. Takie przewierty można również realizować, jeżeli na drodze instalacji będzie się znajdować jakaś góra lub wzniesienie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić