W jaki sposób hologramy są wykorzystywane do zabezpieczeń druków

Historia hologramów nie jest najdłuższa, ponieważ liczy jedynie kilkadziesiąt lat. Pomimo że teoretyczne podstawy holografii wymyślono przed ponad stu laty, to dopiero wynalezienie laserów o dużej precyzji pozwoliło na wykonanie pierwszych holograficznych obrazów. Dzisiaj z mieniącymi się kolorami tęczy naklejkami do czynienia się ma każdego dnia, gdyż chociażby się one znajdują na wszystkich banknotach, którymi będzie się płacić w sklepie, ale też i na wielu przeróżnych przedmiotach.

Obecnie hologramy w głównej mierze wykorzystywane są do zabezpieczania najróżniejszych dokumentów, środków płatniczych czy cennych przedmiotów. Wynika to z tego, że w odróżnieniu od normalnego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich produkowania wykorzystywane są bowiem specjalne urządzenia, a poza tym zamówienia weryfikowane są pod kątem tego, czy ktoś nie zamierza ich wykorzystać do niezgodnych z prawem celów.

Na takim hologramie zawrzeć można rozmaite informacje, zaczynając od rysunków czy napisów, a kończąc na kodach QR czy nawet obiektach 3D. Jeśli druki zabezpieczone posiadają mają jeszcze wyższą ochronę, to można na nich wstawić jakieś ukryte znaki lub teksty o miniaturowej wysokości, widoczne jedynie przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Jeżeli ktoś chce, to użyć może zalet holografii także do poprawy estetyki i wyglądu swoich wyrobów. Bardzo dobrze nadawać się do tego celu będą folie holograficzne, jakie pod wpływem padających promieni świetlnych mienią się niesamowitymi barwami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić