Urządzanie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

Architekci i projektanci cały czas poszukują coraz to nowych wykończeniowych materiałów, za pomocą jakich realizować by mogli swoje wizje oraz pomysły. W ostatnich czasach coraz popularniejszy staje się korek, i to z kilku różnych przyczyn. Tak naprawdę korek znany jest świetnie wszystkim miłośnikom szampana i wina, gdyż to nim właśnie są zamykane butelki. Ale kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak ciekawe parametry, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Niezwykle popularne stają się w ostatnim czasie chociażby wykładziny korkowe.

Po pierwsze bardzo ładnie i elegancko się prezentują, do dyspozycji jest wiele najróżniejszych faktur i kolorów, dzięki czemu każdy mógł będzie dobrać dla siebie coś ciekawego. Ale warto także zwrócić swoją uwagę na użytkowe parametry, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako naturalny materiał zapewnia we wnętrzu przyjemny mikroklimat, świetnie też chroni przed zbyt dużą wilgocią i rozwijaniem się pleśni i grzybów. Równocześnie ściany nim pokryte mają dużą odporność na zabrudzenia i wodę.

Bardzo ciekawie też się prezentują listwy wykonane z korka, które są kładzione w narożnikach pomiędzy podłogą a ścianą. A jeżeli ktoś chce, to może też pod deski albo panele użyć podkłady z korka, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Dużo informacji na temat korka, jak również sklepów oferujących produkty zrobione z tego właśnie materiału znaleźć można w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła korek pod panele.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić