Prace remontowe – sprawdź czego potrzebujesz

Tokarka to maszyna używana do mechanicznej obróbki jakichś rzeczy. Tokarki cnc przeznaczone są do obróbki ubytkowej liczącej na ścinaniu pojedynczych części jakiegoś przedmiotu – sprawdź Toczenie CNC. W ten sposób wytwarzane są tak nazywane wióry.

Forma części roboczej tego sprzętu jest zaostrzony. Mają one kształt zbliżony do walców czy też stożków. Fundamentalnym przyrządem jest wiertło lub nóż tokarski czyli narzędzie jednoostrzowe wykorzystane w różnego typu tokarkach. Obróbka taka nazywana jest toczeniem.

Jest to edytowanie brył peryferyjne i wewnętrzne. Jest to inaugurowanie danego przedmiotu w ruch kołowy lub też obrotowy. Tokarki dzielą się na m.in. kłowe a następnie na kopiarki, ciężkie, precyzyjne, wielonożowe oraz uniwersalne. Dodatkowym typem tokarek są uchwytowe, karuzelowe, tarczowe, półautomaty tokarskie, rewolwerowe, automaty tokarskie wielowrzecionowe oraz jednowrzecionowe, zataczarki czyli służą do zataczania ostrzy narzędzi o wielu ostrzach, zegarmistrzowskie i branżowe zwane również jako dobre.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić