Opony do widłowych wózków – jakie są ich podstawowe typy

Używanie wózków widłowych, tak samo jak i wielu innych pojazdów, jest związane co jakiś czas z potrzebą wymiany opon. W czasie codziennej pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w niektórych przypadkach nawet dość szybko. Tempo tego zużywania zależne jest chociażby od tego, na jakiej nawierzchni jeżdżą takie wózki i jakie przenoszą obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Garwolin będzie zbyt mocno zużyta, to trzeba ją będzie zmienić na nową, gdyż dalsza eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Obecnie najbardziej popularne są dwa rodzaje takich opon, różniących się właściwościami i ceną. Najbardziej popularne są pneumatyczne opony do wózka widłowego Lubartów, wyposażone niejednokrotnie w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to posiadają dobre właściwości amortyzujące.

Bardzo dobrze sprawdzają się do jazdy po dużych nierównościach, i przewożenia delikatnych, wymagających ostrożności rzeczy. Pośród tej rodziny opon przeważnie są stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem samochodowe opony. W wielu zastosowaniach lepiej jednak się sprawdzą pełne opony. Środek w nich jest wypełniony mieszanką gumową, co ma przełożenie na dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Nie ma w ich przypadku problemów z przebiciem i stratą ciśnienia, co w części przypadków ma bardzo duże znaczenie. Jednak ten typ opon charakteryzuje się też nieco mniejszą elastycznością, z tego też powodu się nie sprawdzi w sytuacjach, kiedy będzie trzeba przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić