Mobilna pomoc drogowa i naprawa opony – zadzwoń w razie awarii

Do w największym stopniu prostych renowacji samochodu należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy wymagać: lewarka, klucza, kola zapasowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Kiedy wymiana koła jest gdzieś na parkingu w owym czasie trójkąt jest niepotrzebny, jeżeli na trasie to trójkąt kładziemy ok 100m od wozu. Pojazd zostawiamy na wrzuconym biegu oraz zaciągniętym hamulcu manualnym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej aniżeli z tej, z której złapaliśmy gumę. Jest to niezwykle istotne oraz musimy o tym pamiętać.

Jeżeli mamy założone kołpaki to należy je zdjąć, ponieważ zasłaniają śruby. Aby zdjąć kołpaki chwytamy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeśli zechcą zejść bierzemy śrubokręt oraz kontestujemy je. Przed podniesieniem samochodu na lewarku luzujemy śruby w kole, oczywiście w tym, w jakim mamy awarię. Ściągając koło czynimy to łagodnie uważać by nie uszkodzić go oraz by auto nie straciło równowagi. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy samochód na ziemię.

Następnie usuwamy lewarek. I co ważne warto na koniec uczynić jeszcze raz umocowanie kół gdyż w innym razie czeka nas nieprzyjemna niespodzianka, która może doprowadzić do śmiercionośnego wypadku – w następstwie tego już dziś przetestuj pomoc drogowa Kraków. Zamiana żarówki w wozie to w żadnym wypadku nie jest taka prosta kwestia jakby się wydawało. Modele wozów do roku 1998 miały dość miejsca by bez ograniczeń operować przy osłonie kurzowej.

W autach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz mniejsze i przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W co niektórych modelach aut wymiana żarówki jest o wiele bardziej karkołomna i by wymienić żarówkę wypada zdemontować całą lampę. Jeżeli mamy starszy model auta wymianę żarówki zaczynamy od podniesienia maski oraz otwarcia osłony kurzowej, potem wypina się wtyczkę z kablami poprzez delikatne ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Gdy wyciągniemy wtyczkę z kablami wtedy dopiero jesteśmy w stanie wyjąć spaloną żarówkę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić