Kredyty dla firm zagranicznych – wszystko co powinieneś wiedzieć

Po wygranych przez partię rządzącą w naszym kraju dodatkowych już wyborów parlamentarnych, można usłyszeć coraz silniejsze głosy, że w końcu nadszedł czas reformowania kraju. Ma to być riposta na zarzuty opozycji, iż premier łata tylko dziury budżetowe, nie martwiąc się o zadbanie o zdrowe struktury gospodarcze w Polsce. Jakąś z naszych największych bolączek, jest zbytnie zadłużenie w stosunku do całego budżetu. Co prawda daleko nam do Włoch czy Grecji, jednakowoż ocieramy się o próg, który zapisany jest w konstytucji polskiej.

Wszyscy zaciekawieni są zgodni, ze najważniejszym rozstrzygnięciem byłoby zachęcić obcy kapitał do jeszcze lepszego wchodzenia na nasz rynek. To właśnie dzięki temu nie tylko powstrzymałoby się bezrobocie, czego doznaliśmy już parę lat temu. Budżet polski miałby poboczne wpływy, co pozwoliłoby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Projektem rządu na jeszcze szybsze inwestowanie w stworzonym przez nas kraju, ma być stworzenie wyjątkowego banku dla zagranicznych inwestorów. Ma on udzielać inwestorom pożyczki i kredyty, jakie mają być w głównej mierze dotowane przez budżet, a w konsekwencji niżej oprocentowane i tańsze – kredyt dla firm bez zaświadczeń. Poza tym zasady przyznawania takich pożyczek czy kredytów mają być uproszczone. Zamiast długiego oczekiwania na decyzję, opierać się wolno na centralnym banku danych wszystkich firm zagranicznych, z którego wpłynęłyby wszystkie niebezużyteczne do podjęcia decyzji dane. To oznaczałoby udostępnienie pożyczki w przeciągu doby.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić