Jakie zalety i wady posiadają winylowe panele

W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć panele winylowe. Tworzywo winylowe dobrze się sprawdza w wielu zastosowaniach, w tym także od lat na podłogach. Ale w ostatnim czasie na rynku zaczęły się pojawiać w dużej ilości właśnie panele, co dało zupełnie nowe możliwości dla klientów. Takie panele przede wszystkim są niezwykle wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia. Są one złożone one z paru różnych warstw, a z wierzchu są zabezpieczone twardym poliuretanem.

Przez to odporność tych paneli na zarysowania, zadrapania czy przypadkowe uderzenia jest naprawdę duża, nie ma też żadnego problemu z przebarwieniami i blaknięciem. Oczywiście różne wersje takich paneli mieć będą różne właściwości użytkowe, z takich też powodów przed zakupem trzeba przyjrzeć się parametrom technicznym. Najistotniejszym z nich jest klasa użyteczności, która oznacza intensywność użytkowania i przeznaczenie produktu.

Rzecz jasna nie ma żadnych problemów, jeśli panele dedykowane do budynków publicznych zastosowane zostaną w mieszkaniu, ale w stronę przeciwną takie rozwiązanie może się nie sprawdzić. Ponieważ winyl jest materiałem całkowicie odpornym na wilgoć i wodę, to przez to świetnie się sprawdza we wszystkich pomieszczeniach. Bez problemów je można montować w łazienkach i kuchniach, bez niebezpieczeństwa że stanie im się coś po zachlapaniu. To ma też przełożenie na sprawy wiążące się z czystością, starczy przetrzeć powierzchnię delikatnie szmatką żeby utrzymać idealną czystość. Właściciele domów na pewno będą doceniać to, że panele winylowe sprawdzają się bardzo dobrze na ogrzewaniu podłogowym.

Same w sobie są niezwykle przyjemne i ciepłe, a dzięki niedużej grubości i wysokiej przewodności cieplnej gwarantują dużą skuteczność grzania. Jeżeli ktoś posiada odpowiednie umiejętności, to tego typu panele położyć można samodzielnie, bez konieczności zatrudniania do tego fachowca. Sam sposób montażu jest dość łatwy, bowiem stosuje się przy nim mechanizm zatrzasków, trzeba jednak przed tym bardzo dokładnie wyrównać posadzkę i położyć podkład.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić