Jakie są najważniejsze typy folii ogrodniczych

Jeszcze jakiś czas temu dużym zainteresowaniem się cieszyły rozmaite szklarnie. Lecz szkło, pomimo że ma sporo istotnych zalet, to również jeden duży minus, to znaczy cenę. Z tego też powodu branża ogrodnicza zaczęła powszechnie korzystać z różnego rodzaju folii, jakie zapewniają bardzo podobną funkcjonalność, a jednak kosztują znacznie mniej. Obecnie w sprzedaży jest dostępnych ich sporo typów, dlatego też każdy powinien bez problemów wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że poszczególne Folie Warte Polymers mogą się znacznie różnić wytrzymałością i parametrami technicznymi, a co za tym idzie także i cenami. Jedną z pierwszych rzeczy, nad jaką pasuje pomyśleć, jest to na jak długo planuje się takie okrycie kupić. W sklepach dostępne są bowiem propozycje na tylko jeden rok, czy też więcej, i w zależności od tego posiadają one różną grubość oraz różne dodatkowe wzmocnienia. Oczywiście folie które są przeznaczone na jeden rok, czyli wiosnę i lato powinny wytrzymać znacznie dłużej, lecz to nie jest norma.

W lepszych jakościowo produktach pojawiają się w ich składzie dodatki poprawiające wytrzymałość mechaniczną. Ważnym parametrem jest także przepuszczalność światła, która wynosić powinna co najmniej 90 %. Dzięki temu promienie słoneczne będą w odpowiedniej ilości docierać do roślin, dają im odpowiednie warunki rozwoju. W wielu przypadkach przydaje się perforowanie, jakie daje lepszą cyrkulację powietrza i chroni w ten sposób przed rozwojem szkodliwych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić