Jak ogłosić dziecku o rozwodzie? Psycholog wspomoże

Rozwód jest niezwykle kłopotliwa sytuacją nie jedynie dla współmałżonków, jednakowoż w szczególności dla dzieci jeśli je posiadają. Rozwód w zależności od okoliczności oraz podejścia współmałżonków ma prawo przebiegać w sposób spokojny lub ewentualnie być przykrym przeżyciem. Jeśli będzie zachodziła ta druga sytuacja to w szczególności powinniśmy zwracać uwagę na dzieci. Większa część rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jest to dla nich nieprzyjemne przeżycie. Nie wiedzą w jakiej sytuacji się postawić.

Czy być za mamą czy niemniej jednak tatą, komu wierzyć jak każdy opisuje inną wersję. W szeregu przypadków nie zdajemy sobie sprawę z tego o tym, iż dziecko już długo przed rozwodem zaczyna wyczuwać nieprzyjemną sytuację w domu. Widoczne jest to choćby w tym jak rodzice się do siebie odnoszą, oraz to że w ogóle niespędzaną ze sobą czasy. Rady psychologa w tej sytuacji są nadzwyczaj ważne – właśnie dlatego sprawdź psychoterapia uzależnień radom. Rodzice w wielu przypadkach nie zdają sobie sprawę z tego jak oznajmić dziecku o rozwodzie.

Co poniektórzy unikają tego niezwykle długo, aż do momentu kiedy tak właściwie już będzie po wszystkim, oraz jedno z rodziców się wyprowadzi. Takie działanie może wpłynąć negatywnie na dziecko. Sam rozwój to niemiłe przeżycie, jednak nie powiedzenie o nim będzie o wiele czymś gorszym. Rady psychologa traktujące rozwodu dotyczą zwłaszcza tego, że w czasie rozmowy z dzieckiem, żadne z rodziców nie może podnoście głosu ani siebie nawzajem nie oskarżać. Postawienie dziecka w niemiłej sytuacji, wpłynie o wiele bardziej negatywnie. Dziecko po otrzymanej wiadomości będzie się niepokoić oraz obawiać, oraz w takiej sytuacji będzie zadawało nam wiele pytań.

Często nie będziemy wiedzieć, jak na nie odpowiedzieć. Należałoby w takim razie tutaj także skorzystać z rady psychologa. Jeżeli pragniecie dowiedzieć się o wyznaczonym sposobie rozmowy z dzieckiem, to takiej nie ma. Każde dziecko jest inne i wiadomości kiepskie, zawikłane i nieprzyjemne bierze do siebie w przeróżny sposób. Niekiedy reaguje dosyć spokojnie, jednak potem zamyka się w sobie. Czasami ta reakcja może być burzliwa, oraz dziecko będzie krzyczało.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić