Hydraulika siłowa – gdzie się ją wykorzystuje

Branża przemysłowa wykorzystuje od dawna elementarne fizyczne prawa, które są znane od wielu lat. I od wielu lat podstawowa zasada działania urządzeń opartych o te prawa jest cały czas ta sama, chociaż oczywiście mocno się zmieniły technologiczne możliwości. Jedno z takich rozwiązań to hydraulika siłowa, jaka używana jest powszechnie w licznych przemysłowych branżach. Z pewnością każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w jakiej łyżka połączona jest paroma przewodami z resztą maszyny.

W przewodach tych jest umieszczony specjalny płyn, przy pomocy którego jest przenoszona siła z pompy do siłowników odpowiedzialnych za ruch. Te trzy podzespoły, czyli przewody, pompa oraz siłowniki są najprostszym układem hydrauliki siłowej. W wielu przypadkach w tego typu układach pojawiają się jakieś dodatkowe elementy, na przykład takie jak rozmaite wersje zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie roboczego ciśnienia, które następnie przekazane zostaje do siłowników przy pomocy wytrzymałych wężów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i pozostałymi maszyny układy hydrauliki siłowej używane są w wielu branżach. Powszechnie można je znaleźć w maszynach rolniczych, budowlanych, ładowarkach czy dźwigach, a także sprzęcie energetycznym czy górniczym. Ich plusem jest duża niezawodność połączona z mało skomplikowaną prostą budową. A także duża dostępność zamiennych części, jakie bez problemów można zamówić odwiedzając jakiś uszczelnienia techniczne sklep, który działa w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić