Gdzie się stosuje przegrody i kurtyny z folii PCV

Folia PCV to materiał, który ma niezwykle wszechstronne zastosowanie. W dużej mierze wynika to z jego parametrów i właściwości, a te są naprawdę świetne. Przede wszystkim taka folia bardzo dobrze zatrzymuje promieniowanie świetlne, przez co wykorzystywana jest w branży spawalniczej. Używane przez spawaczy przegrody spawalnicze mają w sobie tego typu folię jako wypełnienie, dzięki czemu otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed niebezpiecznym promieniowaniem, jak również przed mogącymi się pojawić odpryskami. W przypadku przegród w zupełności wystarczy folia mająca grubość mniej niż połowę mm.

Grubszej, ale też przez to wytrzymałej i trwałej, wymagają kurtyny paskowe. Takie kurtyny stosuje się powszechnie w najróżniejszych magazynach i sklepach. Mają one postać pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, przymocowanych w górnej części zabezpieczanego otworu. Takie paski są elastyczne, dzięki czemu da się je prosto rozsunąć, a po prostu wisząc stanowią barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest jego duże zabezpieczenie termiczne. Jak okazuje się bowiem, folia PCV świetnie ochrania przed zmianami temperatury, dużo lepiej niż chociażby drewno. Dzięki temu nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwolą utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu i zmniejszyć jej ucieczkę. Zastosowań tego typu folii jest całkiem sporo, są one odporne na wodę i różne związki chemiczne, więc często są wykorzystywane w formie izolacji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić