Czy opłaca się używać zamienników tonerów i tuszy

Użytkowanie na co dzień drukarek w firmie wiąże się z tym, że w zależności od modelu co pewien okres czasu skończy się w nich toner albo tusz. W niejednym przypadku zakup takich materiałów do eksploatacji konieczny będzie co parę tygodni, lecz czasami starczy to zrobić raz na parę lat. Jeśli ktoś potrzebuje dużo drukować, to przy oryginalnych produktach koszty tego będą dość wysokie, dlatego warto pomyśleć o zakupie jakiś zamienników. Producenci sprzętu drukującego oczywiście bardzo niechętnie patrzą na takie działania.

Przecież oferowane przez nich tonery Wrocław stanowią całkiem sporą część ich sprzedaży, i niejednokrotnie duża część strategii podporządkowana jest pod to. Często się też tłumaczą, że nieoryginalny toner do drukarek może spowodować gorszą jakość wydruku czy przyczynić się nawet do uszkodzenia urządzenia. Dużo zależeć będzie tak naprawdę od tego, jaki zamiennik zostanie zastosowany.

Faktycznie produkty z najniższej półki mogą posiadać niski poziom jakości i nie zapewnić niezbędnych parametrów. Lecz na rynku działa również dużo firm, które mają swoje tusze Epson zamienniki na faktycznie dobrym poziomie, nie ustępując niczym jeśli chodzi o jakość oryginalnym materiałom. A dla klientów na pewno bardzo dużą zaletą będą ceny, różniące się nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli ktoś potrzebuje wydrukować kilka kartek w miesiącu, to może nie będzie to dla niego stanowiło jakiejś dużej różnicy. Ale jeśli takich tonerów czy tuszów trzeba kupić kilka w miesiącu, to przy zakupie zamienników można naprawdę dużo zaoszczędzić.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić