Czego pragniesz do malowania? Podobrazia mają znaczenie!

W życiu dużej grupy ludzi napływa moment, kiedy czują, iż mają coś do sprezentowania innym. Jedni próbują swoich sił w pisaniu wierszy, inni usilnie myślą o napisaniu powieści, a jeszcze inni czują chęć zmierzenia się z farbami i sztalugą. To przykre, wyłącznie nieliczni spełniają swoje marzenia oraz poprawnie się realizują w tym, co robią.

Jednakże wypada spróbować, ma okazję się okazać, iż ktoś ma ukryte talenty, jakie wcześniej przenigdy się nie ujawniły. Malowanie obrazów, to zamykanie świata zewnętrznego na płótnie, zatrzymanie w czasie, ewentualnie przelanie na papier, płótno lub ewentualnie inny materiał swoich fantazji, wizji, odczuć, przemyśleń – płótno malarskie. Aby zostać malarzem, nie potrzeba zaopatrywać się w drogie materiały malarskie. Jest obszerna różnica w posługiwaniu się farbami olejnymi i akwarelami, temperami, akrylowymi.

Nawet nie chodzi tu o cenę, jednakowoż o trudność posługiwania się poszczególnymi farbami. Żeby sprawić, czy damy sobie radę z pędzlem, najodpowiedniej zacząć od szkicowania ołówkiem, lub kredkami. Stawianie konkretnych linii, rysowanie zarysów, trzymanie proporcji, to czynności, jakich można się nauczyć.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić