O jakich rzeczach należy pamiętać wybierając sportowy tłumik

Jeżeli ktoś chciałby poprawić parametry albo wygląd posiadanego auta, to niejednokrotnie decyduje się na jakieś stuningowanie go. Najczęściej posiadaczy aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do jakiego między innymi zalicza się wymiana tłumika na sportowy model. Zwykłe tłumiki projektuje się tak, aby zagwarantować możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy jest tu mniej istotna.

W sportowych modelach zwiększa się przepływ emitowanych spalin, co skutkuje z jednej strony zwiększeniem mocy silnika, a z drugiej także się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jednak jeżeli ktoś się będzie decydował na taką opcję, to powinien pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim takie tłumiki końcowe muszą być w pełni zgodne z przepisami, które aktualnie obowiązują, szczególnie jeżeli chodzi o ich głośność.

Sprawdzone firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby spełniające ten warunek, lecz na naszym rynku trafić też można na modele, jakie mogą nie przejść obowiązkowych badań okresowych lub spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Istotna też będzie dobra jakość wytworzenia, to znaczy w pierwszej kolejności użyte do produkcji materiały, ale też dopasowanie do danego modelu auta. Jeśli ktoś zamierza iść jeszcze trochę dalej, to może się pokusić o zainstalowanie w posiadanym samochodzie downpipe. To rozwiązanie również powiększyć może dodatkowo moc silnika o następne parę mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić